Witam Wszystkich Gości Na Forum
Świat Zuzy                        
Forum testowe i nie tylko                                           
Rejestruj  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Album  Zaloguj
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Zuza
2008-09-12, 11:02
Ragulamin
Autor Wiadomość
Zuza 
Administrator


Dołączyła: 30 Lip 2008
Posty: 11083
Wysłany: 2008-09-12, 11:02   Ragulamin

1. Rejestracja

1.1 Każdy może zarejestrować się na forum i brać udział w dyskusjach (rejestracja i logowanie są wskazane, ponieważ w innym przypadku użytkownik będzie występował jako Gość i nie będzie miał możliwości wypowiadania się, możliwości wysyłania prywatnych wiadomości, wstawiania avataru itp.
1.2 Podczas rejestracji jedynymi wymaganymi danymi są: adres e-mail (prawdziwy) oraz nick (pseudonim). Nick użytkownika nie może zawierać niecenzuralnych słów, treści rasistowskich. Resztę danych użytkownik podaje dobrowolnie i na własne ryzyko, jednakże muszą one zgadzać się z prawdą. Każdy użytkownik rejestrujący się na forum musi zaakceptować poniższy regulamin. Rejestracja jest równoznaczna z zaakceptowaniem jego warunków.
1.3 Każdy użytkownik ujawnia swoje dane na własną odpowiedzialność.


2. Etyka

2.1 Na forum należy zachowywać się kulturalnie i być wyrozumiałym dla pozostałych uczestników forum, nie należy używać obraźliwych zwrotów w stosunku do innych użytkowników.
2.2 Kulturalne zachowanie w naszym rozumowaniu nie oznacza jednak pobłażliwości. Liczymy na ożywione dyskusje, odważne wyrażanie swoich opinii, poglądów, wytykanie błędów w rozumowaniu innych. Ma to jednak odbywać się z kulturą.
2.3 Redakcja forum (tj. admini, moderatorzy, newsmani) nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum. Użytkownik forum nie jest anonimowy i w przypadku zamieszczenia treści naruszających prawo może zostać pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej i/lub karnej na podstawie stosownych przepisów.


3. Zasady pisania i tworzenia tematów:

Należy stosować się do ogólnych zasad, przyjętych na forach tematycznych:
3.1 Starać się umieścić swój temat w odpowiednim dziale
3.2 Przed utworzeniem nowego tematu sprawdzić, czy nie istnieje temat podobny. Zabrania się zakładania dwa razy tego samego tematu w tym samym bądź innym dziale forum
3.3 Zatytułować temat na tyle konkretnie, aby inni użytkownicy wiedzieli, o co chodzi autorowi. Niedopuszczalne są tytuły, które nic nie mówią o treści tematu.
3.4 Odpowiadając na post należy trzymać się ustalonego wcześniej tematu, a nie pisać o wszystkim i o niczym. Również niedozwolone jest nadużywanie wypowiedzi bezsłownych (np. zawierające same uśmieszki itp.) Każdy zbędny post, zaśmiecający temat, zostanie usunięty, a użytkownik, który ewidentnie przeszkadza w dyskusji, otrzyma ostrzeżenie.
3.5 Staraj się pisać wyraźnie i prawidłowo po polsku. Używaj wielkich liter na początku zdania, spacji, przecinków i kropek. Unikaj błędów ortograficznych. Od tego zależy, czy inni użytkownicy będą w stanie zrozumieć, o co Ci chodzi. Przed wysłaniem posta sprawdź jego czytelność przy pomocy opcji podglądu.

4. Podpis, avatar

4.1 Podpis pod postem użytkownika (sygnaturka) nie może zawierać niecenzuralnych słów, treści rasistowskich. Zabronione jest umieszczanie w sygnaturze banerów reklamowych, poza bannerami i userbarami znanych akcji. Sygnatura nie może być pisana czcionką zbyt dużą, powodującą rozciągane forum, (czyli zmniejszenie czytelności). Dopuszczalne jest umieszczenie linka do stron powszechnie znanych i używanych, np google, czy firefox. Całość podpisu musi być tak skomponowana, aby nie przeszkadzał w obserwowaniu dyskusji innym użytkownikom. Zabrania się używania ruchomych oraz migających obrazków lub napisów. Użytkownik, który nie zareaguje na uwagę administracji w przypadku niestosownego podpisu, zostanie pozbawiony możliwości używania sygnaturki.
4.2 Avatarem jest obrazek wyświetlany w profilu użytkownika oraz przy każdym jego poście. Emblemat nie może zawierać niecenzuralnych słów, treści rasistowskich, reklam komercyjnych oraz prywatnych stron. Używanie cudzych emblematów jest zabronione i traktowane jako plagiat. Dopuszczalna wielkość obrazka to 120x120.


5 Zabrania się wyświetlania na forum adresu własnej strony WWW.


6. Kary

6 1 Za złamanie któregokolwiek z powyższych postanowień zostanie udzielone upomnienie. Upomnienie jest anulowane po 30 dniach, lub wcześniej, jeśli tak zdecyduje administracja forum. W przypadku niestosowania się użytkownika do upomnień zostanie nałożona kara. Najłagodniejszą karą jest usunięcie / zablokowanie / podzielenie / przesunięcie tematu lub postu, w poważniejszych przypadkach użytkownik otrzymuje ostrzeżenie lub w krańcowych przypadkach zostanie usunięty lub zbanowany (na określony lub nieokreślony czas). Zbanowanie oznacza wyrzucenie użytkownika z forum (użytkownik nie ma możliwości wchodzenia na forum).
6.2 Wszystkie posty nie spełniające odpowiednich wymagań, zaśmiecające tematy i nie wnoszące nic nowego do dyskusji, nie poparte żadnym argumentem kwestie, itp, zostaną przeniesione do działu RECYCLING, w którym będą do wglądu przez 48 godzin, a następnie zostaną automatycznie usunięte.


7. Postanowienia końcowe

7.1 Administratorzy i moderatorzy forum mają prawo usuwania (Administratorzy i moderatorzy muszą podjąć wspólną decyzję) konta użytkownika zarejestrowanego lub banowania użytkowników, którzy złamali regulamin .
7.2 Administratorzy i moderatorzy forum mają prawo do usuwania tematów lub postów, naruszających dobre obyczaje, niezgodnych z prawem, kłócących się z naszą moralnością, poczuciem estetyki oraz łamiących regulamin i zasady przyjęte na forum. Również do usuwania emblematów oraz zdjęć z podpisów, oraz treści podpisu niezgodnych z regulaminem.
7.3 Administratorzy mają prawo do własnej oceny każdej sytuacji oraz do podejmowania koniecznych działań.
7.4 Powyższe zasady obowiązują wszystkich, włącznie z moderatorami oraz administratorami i służą utrzymaniu odpowiedniego poziomu kultury, szacunku oraz przyjaznej atmosfery. W pewnych przypadkach (np. odświeżenie istotnego tematu) administrator lub moderator jest zwolniony z przestrzegania regulaminu.
7.5 Nieznajomość regulaminu, nie zwalnia użytkownika z obowiązku stosowania się do niego oraz nie pozwala uniknąć ewentualnej kary.
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | sugoi_manga created by joli  - SITEMAP - forum anime Creative Commons License

www.Pajacyk.pl

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10